Siliniş…! ( Vanish)

Rizzoli/Isles Serinin beşinci kitabıdır.

Yayım Tarihi : 2005

Tess Gerritsen

Konusu : Kendini bir rehine krizinin yanlış tarafında bulunca, hamile olan cinayet masası detektifi Jane Rizzoli, hayatının en mutlu saatleri olabilecek süreçte kendini tam bir kâbusun ortasında bulur. İsimsiz, güzel bir kadın, morga ceset olarak getirilir. Fakat Boston’lu tıp uzmanı Maura Isles ceset torbasını açıp baktığında, unutamayacağı bir korku yaşar: Ceset gözlerini açar!

Hâlâ hayatta olan kadın hastaneye yetiştirilir, ama tuhaflıklar çok geçmeden ölümcüllüğe dönüşür. Kadın, son derece soğukkanlı bir şekilde güvenlik görevlisini öldürerek hastaları rehin alır… Aralarından biri hamile cinayet detektifi Jane Rizzoli’dir.

Bu şiddet eğilimli, çaresiz ruh kimdir ve istediği nedir? Gergin saatler ilerlerken Maura, Jane’in kocası FBI ajanı Gabriel Dean’le işbirliği yaparak gizemli katilin kimliğini araştırmaya başlar. Federal ajanlar aniden ortaya çıkınca, Maura ve Gabriel sıradan bir rehine krizinden çok daha derinlere uzanan bir olayla karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu gizemin anahtarını sadece silahlı çılgın kadınla kapana kısılmış olan Rizzoli elinde tutmaktadır… Tabii eğer hayatta kalırsa…

NotVanish romanı ile 2006 yılında Edwards ve Macavity ödüllerine aday gösterilmiştir.


Vanish ( Original )

A nameless, beautiful woman appears to be just another corpse in the morgue. An apparent suicide, she lies on a gurney, awaiting the dissecting scalpel of medical examiner Maura Isles. But when Maura unzips the body bag and looks down at the body, she gets the fright of her life. The corpse opens its eyes. Very much alive, the woman is rushed to the hospital, where with shockingly cool precision, she murders a security guard and seizes hostages . . . one of them a pregnant patient, Jane Rizzoli. Who is this violent, desperate soul, and what does she want? As the tense hours tick by, Maura joins forces with Jane’s husband, FBI agent Gabriel Dean, to track down the mysterious killer’s identity. When federal agents suddenly appear on the scene, Maura and Gabriel realize that they are dealing with a case that goes far deeper than just an ordinary hostage crisis. Only Jane, trapped with the armed madwoman, holds the key to the mystery. And only she can solve it–if she survives the night.

P.S : 2005

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir